Profilis


Sekančios rungtynės

2020 m. kovo 12 d. 19:55
Europos lyga
?
 - 
?

Paskutinės rungtynės

2020 m. kovo 8 d. 18:30
Premier lyga
2
 - 
0

Paskutinės forumo žinutės


Rezultatyviausi spėlionės dalyviai

Vartotojas
Taškai

19
OCB
12
1

Apklausa

Ar vertėtų MU palikti O. G. Solskjaerį trenerio poste po sezono?

  •  
  •  
  •  Naujienos

V. Lindelofas ir R. Lukaku: Kuo jie gali būti naudingi „Manchester United“?

V. Lindelofas ir R. Lukaku: Kuo jie gali būti naudingi „Manchester United“?

2017 m. liepos 11 d. 22:06

„Manchester United“ oficialiai paskelbęs apie Romelu Lukaku įsigijimą šią vasarą savo naujokų kraitį padidino iki dviejų futbolininkų. Birželio mėnesį iš Lisabonos „Benfica“ atvyko vidurio gynėjas Victoras Lindelofas. Tiek iš vieno, tiek iš kito klubo aistruoliai tikisi daug, taigi ką šie futbolininkai gali pasiūlyti „Raudoniesiems Velniams“?


Victoras Lindelofas


31 milijonų svarų sterlingų atsiėjęs gynėjas į Mančesterį atvyksta kaip Portugalijos pirmenybių čempionas, tačiau futbolo paslapčių jis mokėsi mažame, Vastero, miestelyje, kuris yra geriau žinomas dėl ledo ritulio. Būdamas paauglys, V. Lindelofas buvo žinomas tiesiog kaip Vigge, o jį itin gerai pažįsta pirmasis treneris Kalle‘as Granathas.


K. Granathas tapo treneriu, kuris leido debiutuoti V. Lindelofui Vasteras SK gretose, 2010-aisiais, kai ekipa iškovojo patekimą į aukščiausiąjį Švedijos futbolo divizioną. Strategas per savo karjerą matė nemažai talentų ir V. Lindelofas be jokių abejonių yra vienas iš jų. Tačiau gynėjas išsiskyrė ne savo talentu, o begaliniu noru tobulėti teigia K. Granathas.

 


 

 


„Prie komandos jis prisijungė būdamas smulkus penkiolikmetis vaikis. Tačiau jis kryptingai dirbo ir tobulino kiekvieną žaidimo aspektą – tiek fiziskai, tiek taktiškai bei techniškai. Ir jau sezono viduryje jis užsitarnavo vietą startiniame vienuoliktuke.“, - pasakojo K. Granathas.


„Jis niekada nesiskundė ir visada stengėsi išpildyti bet kokią beprotišką idėją, kurias sugalvodavau treniruočių metu. Jis tiesiog pildė savo futbolo arsenalą. Bene įsimintiniausias dalykas apie Victorą yra tai, jog jis bet kokią situaciją mato kaip naują iššūkį. Neprisimenu atvejo, jog jis būtų sakęs, kad negali kažko padaryti ar tai yra neįmanoma. Jis visada norėjo bandyti. Jo stiprybė – gebėjimas tobulėti ir prisitaikyti prie naujos situacijos. Vigge greitai suprasdavo, ką turėdavo padaryti, jog išspręstų problemą.“


„Treniravau kelis jaunus futbolininkus, kurie atstovavo Švedijos jaunimo rinktinėms, tačiau jis buvo vienintelis, kuris visiškai suprato, ką reikia turėti, jog galėtum žengti kitą žingsį į didesnes aukštumas. Manau, jog jis tai suprato labai anksti.“, - taigė K. Granathas


Jis nebuvo vienintelis, kuris pastebėjo šias savybes. VSK sporto direktorius Haci Aslanas dalyvavo derybose po kurių V. Lindelofas atsidūrė „Benfica“ ekipoje, kai greitai pamatė unikalią jo žaidimo skaitymo ir sunkaus darbo kombinaciją.


„Jis buvo 16-metis rungtyniaujantis Švedijos antrojo diviziono komandos startinėje sudėtyje, tačiau jis žaidė su tokia ramybe, jog atrodė, kad jam trisdešimt. Jis buvo labai protingas žaidėjas ir visada išspręsdavo kilusias problemas aikštėje. Duok jam įrankius – ir jis atliks darbą“, - sakė H. Aslanas.


„Victoras buvo tas vyrukas, kuris visada ateidavo prieš treniruotę ir dirbo papildomai. Po treniruotės jis dar pasilikdavo, jog taptų dar geresniu. Jis nebuvo iš tų, kuris manė, jog padarė pakankamai. Jis buvo jaunasis vikingas.“


„Žinoma, tuo metu nežinojau, jog jis taps žvaigžde, kokia yra šiandien, tačiau žinojau viena – jei kam ir pavyks tai bus Vigge. Jo darbo etika leido man tikėti juo labiau nei bet kuriuo kitu jaunuoliu mūsų komandoje. Dauguma jų iki dabar žaidžia Švedijoje. Vigge žais „Manchester United“.“

 

 


VSK gretose, V. Lindelofas dažniausiai žaisdavo dešiniojo gynėjo pozicijoje. Šią poziciją jis buvo okupavęs ir 2015-aisiais per Europos iki 21 m. čemionatą, kurį Švedija laimėjo po V. Lindelofo smūgio 11-os metrų baudinių serijoje.


Tačiau nacionalinėje rinktinėje V. Lindelofas užpildė dar vieną poziciją, kuri galėjo lemti, kodėl jis yra taip vertinamas. Jaunimo rinktinėse, kuriose jis rungtyniavo, V. Lindelofas dažnai buvo stumiamas į saugo poziciją.


Dabartinis Švedijos iki 19 metų rinktinės treneris pasakojo: „Tuo metu turėjome dar vieną stiprų dešiniojo krašto gynėją, Emilį Kraftthą (dabar jis žaidžia „Bologna“ klube), kuriam buvo tiek pat metų kiek ir V. Lindelofui. Tačiau mes negalėjome žaisti dviem dešiniaisiais krašto gynėjais, taigi V. Lindelofą pastūmiau į vidurio saugo poziciją, kur jis sužaidė nemažai rungynių.“


„Manau, jog tai padėjo jam išvystyti techninius sugebėjimus. Dabar jis yra itin universalus žaidėjas galintis žaisti visose gynybos pozicijose bei saugų linijoje. Tačiau visada maniau, jog iš jo gali išaugti puikus vidurio gynėjas, mat jis puikiai skaito žaidimą.“

 


 

 


Būtent tų dienų saugo pozicijoje atgarsiai išliko ir jo rolėje „Benfica“ klube, kur jis buvo kamuolį įžaidžiantis vidurio gynėjas. Po ilgos stažuotės rezervinėje „Benfica“ komandoje jis tapo didvyriu Lisabonos derbyje prieš „Sporting“, kai buvo pripažintas rungtynių žaidėju ir pelnė išlyginamąjį įvartį šių metų balandį.


„Estadio da Luz“ stadione netgi atsirado tradicija, kai už „Benfica“ vartų būdavo išskleidžiama Švedijos vėliava, taip siekiant pagerbti V. Lindelofą. Jis į „Manchester United“ išvyko vos po 48-erių rungtynių Portugalijos lygoje.


Taigi, iš V. Lindelofo galime tikėtis nuolatinio darbo, puikaus žaidimo skaitymo bei sugebėjimo sėkmingai pradėti atakas. Su juo dirbę treneriai švedą apibūdina kaip fantastišką asmenybę su tinkamu požiūriu į darbą, kuris jam ir toliau leis siekti karjeros aukštumų.

 

Romelu Lukaku


Produktyvusis R. Lukaku pagaliau gaus šansą įrodyti, ko jis yra vertas ir Čempionų lygoje, tačiau ką jis gali duoti „United“ ekipai?


Belgas tapo vienu brangiausiu futbolininku pasaulyje. Ar jis pateisins aistruolių lūkesčius? Ar jo žaidimas atsilaikys prieš didelį dėmesį pritraukiančią „United“ stovyklą?

 


 

 

 

Iš pirmo žvilgsnio situacija yra kiek komiška. R. Lukaku persikelia iš „Everton“, kuris praėjusį sezoną finišavo septintoje vietoje į „United“, kuris pirmenybes baigė šeštoje pozicijoje. Vis dėlto, skirtumas – milžiniškas. Lūkesčiai, aistruolių ir žiniasklaidos spaudimas Mančesteryje yra kur kas didesnis nei „Goodison Park“ stovykloje.


Tačiau R. Lukaku turi ir savo kozirį – įvarčiai. Praėjusį sezoną jis jų pelnė 25-is. Belgas taip pat yra ketvirtas jauniausias futbolininkas pasiekęs 80-ies įvarčių ribą „Premier“ lygoje ir taip įrodęs, jog yra stabili įvarčių mašina nuo 2012-2013 metų sezono, kai „West Bromwich Albion“ gretose pelnė 17 įvarčių. Per pastaruosius penkerius sezonus tik „Manchester City“ puolėjas Sergio Aguero yra pelnęs daugiau įvarčių nei R. Lukaku.

 


 


Žvelgiant iš šios perspektyvos tai yra futbolininkas užsidirbęs savo perėjimo į platesnius vandenis ir tai, jog Jose Mourinho atkreipė demėsį į belgą yra visiškai suprantama. Galų gale, „United“ buvo siejamas ir su Alvaro Morata, tačiau ispanas „Primera“ lygoje yra pelnęs dvigubai mažiau įvarčių nei R. Lukaku Anglijoje ir negana to yra vyresnis.


Amžius yra itin kertinis faktorius, nes didžiausias azartas su R. Lukaku yra susijęs ties tuo, jog jis vis dar gali tobulėti. Tai nėra susiformavęs produktas. Nesvarbu ar jis taps „United“ legenda, tačiau galime užduoti klausimą: ar jis vis dar gali papildyti savo žaidimo arsenalą ar visi jo dabartiniai atributai tik dar labiau sužibės atstovaujant „Raudoniesiems Velniams“?


J. Mourinho jau kartą buvo suabejojęs R. Lukaku mentalitetu ir jo motyvacija „Chelsea“ klube. Belgui būtina išlaikyti savo įvarčių bei žaidimo alkį, nes puolėjas ir toliau bus testuojamas stratego nepaisant to kokia pinigų suma buvo suplota.


Steve‘as Clarkas buvo „Chelsea“ štabe kartu su J. Mourinho prieš tai, kai jo ir R. Lukaku keliai susikirto „West Brom“ klube. Jo nuomone tuo metu su R. Lukaku reikėjo stipriai padirbėti.


„Mes koncentravomės į jo klaidas treniruočių metu. Žinoma, jo stiprybė yra pelnomi įvarčiai, tačiau be to yra ir kitų žaidimo aspektų. Jam reikėjo lavinti judėjimo be kamuolių įgūdžius, pozicinio futbolo savybes. Net ir šiai dienai jam reikia dirbti ties savo žaidimu.“, - teigė S. Clarkas.


R. Lukaku turi „target-man“ puolėjo tipo sudėjimą, tačiau visiškai pakeisti Z. Ibrahimovičiaus šiai dienai jis turbūt negali. Jo tikslių perdavimų procentas yra kur kas žemesnis nei Z. Ibrahimovičiaus, S. Aguero ar Harry Kane‘o. Taip pat R. Lukau praėjusiame sezone buvo daugiausiai kamuolių praradęs puolėjas. Jam vis dar reikia patobulinti šiuos žaidimo aspektus bei juos perprasti.


Belgas taip pat yra kritikuojamas dėl savo judėjimo aikštėje. Tai gan netikėta problema, nes R. Lukaku yra žaidėjas pasižymintis ganėtinai dideliu greičiu, tačiau 2015-2016 metų sezone jis buvo paskutinis pagal nubėgtus kilometrus iš visų 503 žaidėjų pasirodžiusių „Premier“ lygoje. Praėjusiame sezone ši statistika kiek pagerėjo.


Z. Ibrahimovičius būdamas 35-erių negalėjo pasigirti mobilumu, tačiau net ir jis nubėgo daugiau kilometrų bei atliko daugiau sprintų nei R. Lukaku. Tai yra savotiška užuomina, jog „United“ stovykloje iš belgo bus tikimasi kur kas daugiau.

 


 


Tačiau gera žinia yra ta, jog R. Lukaku savo žaidime turi kitų atributų galinčių pagerinti „Raudonųjų Velnių“ puolimą. Pavyzdžiui, belgo greitis gali sukurti papildomų progų pasižymėti. Jis ypač klesti spurtuodamas po perdavimų iš gilumos arba kampinių metu.


Buvęs „United“ gynėjas Danny Higginbothamas teigia, jog R. Lukaku gali išplėsti žaisdamas ant gynėjų pečių. Ir anot jo, tai padeda sukurti erdvės, kas ir yra būtina saugams, jog šie galėtų diktuoti rungtynių tempą.


„United“ laukia intriguojantis etapas. Ar R. Lukaku gali paversti Paulį Pogba geresniu? Z. Ibrahimovičiaus mentalitetas buvo itin giriamas ir minimas kaip didelė įtaka prancūzui, tačiau galbūt belgas gali pasiūlyti ką kita. Pavyzdžiui greitį, fizinę jėgą ir uoslę įvarčiams. Jeigu R. Lukaku yra pasirengęs bendradarbiauti su treneriu, kuris fokusuosis į jo stipriąsias puses, „United“ savo gretose gali turėti užbaigtą ir susiformavusį puolėją.

Autorius: GiggsyKomentarai:

foxGEE
Nebuvo prisijungęs ilgiau nei 1 para
prieš 1557 dienų
Mėgstamiausias žaidėjas: - - -

Super straipsnis.Daug faktu kuriu nezinojau ir nemanau , kad buciau suzinojes .
* komentuoti gali tik užsiregistravę ir prisijungę vartotojai


Kambariokų paieškos svetainė Europos futbolo naujienų svetainė FC Barcelona fanų svetainė Sporto rezultatai Futbolo naujienosRodyti juostą
  • Paremkite mus SMS žinute
  • Sekite ManUtd naujienų srautą
  • Susisiekite su mumis el. paštu