Kaip vertinate 2018/2019 sezono pasiruošimo kontrolines rungtynes?

•
  •

Vangiai žaidęs „Manchester United“ pratęsė savo pergalių seriją

2017 m. sausio 2 d. 18:17

„Premier“ lyga persirito į antrąją sezono pusę. XX-ajame ture „Manchester United“ pirmą kartą žengė į aikštę 2017-aisiais ir pradėjo juos taip, kaip ir užbaigė 2016-uosius – pergalingai. „Raudonieji Velniai“, Londone, dėka Juano Matos ir Zlatano Ibrahimovičiaus įvarčių įveikė vietos „West Ham“ rezultatu 2 -0 ir pratęsė savo puikią pergalių seriją.

Rungtynių pradžia buvo būdinga „United“ mačams. Kamuolys laikėsi aikštės viduryje, abi komandos daugiau ar mažiau atlikinėjo „žvalgybą“. Vis dėlto, 10-ąją minutę, pirmąją rimtesnę progą rungtynėse sukūrė šeimininkai, kurie kontratakos metu išvedė Manuelį Lanzini į palankią padėtį smūgiui ir Davidas De Gea buvo priverstas pasidarbuoti, jog būtų išvengta rimtesnių pasėkmių.

Jau 15-ąją minutę „United“ įgavo kiekybinę persvarą. Iš aikštės už grubų žaidimą buvo pašalintas S. Feghouli.

Svečiai iš karto pabandė pasinaudoti situacija ir atliko kelis aštresnius aukštesnius perdavimus į baudos aikštelę, tačiau „West Ham“ vartų sargas D. Randolphas sužaidė užtikrintai.

Daugiau nei pusvalandį itin vangiai žaidę „United“, 36-ąją minutę turėjo idealią galimybę persversti rezultatą. Henrikhas Mkhitaryanas atliko juvelyrinį perdavimą Antonio Valenciai, kuriam beliko „sušaudyti“ D. Randolphą iš kelių metrų atstumo, tačiau gynėjas pataikė tiesiai į vartininką. Atmuštas kmauolys atšoko tiesiai prieš kojas Jesse Lingardui, kuris lygiai taip pat stovėjo vartininko aikštelėje, tačiau anglas į visiškai tuščius vartus kamuolio nukreipti nesugebėjo ir pataikė į virpstą.

Kėliniui artėjant visiškai į pabaigą dar kartą apie save priminė M. Lanzini. Argentinietis atliko dar vieną smūgį iš už baudos aikštelės prieigų, tačiau D. De Gea technišku šuoliu nukreipė kamuolį už galinės linijos.

Tuo įvykiai pirmajame kėlinyje ir baigėsi. Nepaisant to, jog „Raudonieji Velniai“ turėjo kiekybinę persvarą visą pusvalandį, akivaizdesnio pranašumo įgyti nepavyko ir komandos į persirengimo kambarius patraukė rezultatui esant 0 – 0.

Antrąjį kėlinį vėl pavojingiau pradėjo „Plaktukai“. Dimitri Payet baudos smūgio metu pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau vienas iš „West Ham“ futbolininkų nesugebėjo tinkamai pataikyti galva į kamuolį ir iššvaistė potencialiai labai pavojingą ataką.

60-ąją minutę savo idealų šansą turėjo „West Ham“. „United“ gynėjai suklydo darydami dirbtinę nuošalę ir klaida pasinaudojęs Michaelis Antonio atsidūrė vienas prieš Davidą De Gea. Kaip bebūtų ispanas sužaidė užtikrintai ir atrėmė smūgį.

Vos po poros minučių suveikė nerašyta auksinė futbolo taisyklė „Neįmuši tu – įmuša tau“. Antrajame kėlinyje po keitimo pasirodę Marcusas Rashfordas ir Juanas Mata suorganizavo „United“ įvartį. M. Rashfordas tradiciškai įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino vieną iš gynėjų ir atliko perdavimą ispanui, kuris šaltakraujiškai nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

67-ąją minutę savo laimę pabandė Paulis Pogba. Prancūzas atliko smūgį iš ganėtinai tolimos distancijos ir kamuolys praskriejo šalia virpsto.

74-ąją minutę saugas turėjo dar geresnį šansą. Marcusas Rashfordas atmetė kamuolį P. Pogbai, kuris atliko smūgį visiškai laisvas nuo 16 metrų žymos, tačiau į vartų plotą ir vėl pataikyti nesugebėjo.

76-ąją minutę įvykių sūkuryje vėl atsidūrė M. Rashfordas. Šįkart jis pats atliko smūgį, kurį sugavo D. Randolphas. Vis dėlto, vartininkui kamuolys prasprūdo pro pažastį, kuris sustojo tik virpsto dėka į kurį atsimušė.

78-ąją minutę Zlatanas Ibrahimovičius pateikė rimtą paraišką į „United“ pergalę. Anderis Herrera atliko perdavimą, kuris prasprūdo per porą „West Ham“ gynėjų ir švedas užtikrintu smūgiu į apatinį vartų kampą antrą kartą nuginklavo „Plaktukų“ vartų sargą. Tiesa, verta paminėti, jog Z. Ibrahimovičius buvo akivaizdžioje nuošalėje, kurios teisėjai neužfiksavo.

84-ąją minutę puikų šansą turėjo A. Herrera. Ispanas gavo tikslų perdavimą iš to paties M. Rashfordo ir atliko smūgį, kamuoliui nenusileidus ant žemės, tačiau puikus refleksus pademonstravo D. Randolphas. Kamuolys skriejo į apatinį vartų kampą, tačiau kojų dėka vartininkas smūgį atrėmė.

Per likusį rungtynių laiką komandos nieko rimto nebesukūrė ir „United“ sėkmingai išlaikė pranašumą ir iškovojo 6-ąją pergalę iš eilės Premier“ lygoje.

„West Ham United“ 0 – 2 „Manchester United“

63‘ [0-1] J. Mata (M. Rashford)

78‘ [0-2] Z. Ibrahimovic (A. Herrera)