1

•
  •
  •

Z. Ibrahimovičiaus dublis nutiesė kelią „United“ klubui į antrąją pergalę „Premier“ lygoje

2016 m. rugpjūčio 19 d. 21:02

Antrajame „Premier“ lygos ture „Manchester United“ namuose priėmė „Southampton“ futbolininkus bei įveikė juos rezultatu 2 – 0.

Šiose rungtynėse debiutavo ir brangiausias pasaulio futbolininkas Paulis Pogba, 600-ąsias rungtynes sužaidė Wayne‘as Rooney, taip pat tai buvo pirmosios rungtynės „Old Trafford“ stadione nuo 1987-ųjų lapkričio 15-osios, kai Ryanas Giggsas niekaip nebuvo susijęs su „Manchester United“.

Jau pirmojo kėlinio pradžioje buvo galima matyti kur kas aktyvesnius „United“ veiksmus nei pirmajame lygos ture prieš „Bournemouth“ klubą, taip pat buvo atliekami kur kas aštresni perdavimai,  kamuolys dažniau pasiekdavo Zlataną Ibrahimovičių.

Kaip bebūtų itin didelių gaisrų prie Fraserio Forsterio sukelti nepavyko. Bene rimtesnę progą kėlinio viduryje turėjo Paulis Pogba, kuris atliko smūgį baudos aikštelėje, tačiau anglui didelių problemų šis bandymas nesukėlė.

Visai netrukus pirmą rimtą progą sukūrė ir „Southampton“ futbolininkai. Baudos smūgio metu kamuolys buvo perduotas į baudos aikštelę, kuris nusileido po kojomis Shane‘ui Longui po kurio smūgio kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto.

Vėliau abi komandos apsikeitė nepavojingais smūgiais iš už baudos aikštelės prieigų. Wayne‘as Rooney atliko smūgį pažeme iš maždaug 20-ies metrų, o „Šventųjų“ gretose panašiai ataką užbaigti bandė tas pats S. Longas.

Kaip ir rungtynėse prieš „Bournemouth“ taip ir šiandien „United“ driokstelėjo kėlinio pabaigoje. 36-ąją minutę W. Rooney pakėlė kamuolį baudos aikštelės link, kur surado Zlataną Ibrahimovičių, o švedas stipriu ir užtikrintu smūgiu galva nukreipė kamuolį į apatinį vartų kampą.

Daugiau epizodų pirmajame kėlinyje sukurta nebebuvo ir ekipos išėjo ilsėtis „Man Utd“ klubui pirmaujant rezultatu 1 – 0.

Antrąjį kėlinį „Southampton“ klubas pradėjo įvarčiu. Tiesa, S. Longo įvartis buvo pelnytas iš nuošalės ir įskaitytas nebuvo.

Vos po poros minučių Luke‘as Shaw įsiveržęs į baudos aikštelę buvo pargriautas Jordy Clasie bei uždirbo 11-os metrų baudinį, kurį be problemų realizavo Z. Ibrahimovičius ir įsirašė antrąjį įvartį šiose rungtynėse.

„Southampton“ bandė reabilituotis, tačiau nemažai žadančios pusprogės buvo iššvaistytos. Savo ruožtu „United“ taip pat nestabdė apsukų. Kampinio metu savo šansą pasižymėti turėjo Paulis Pogba, tačiau jo smūgis galva skriejo virš vartų.

Po šio epizodo prie F. Forsterio vartų užsikūrė tikra pirtis. Iš pradžių Anthonys Martialis įsiveržė į baudos aikštelę ir atliko smūgį, tačiau paskutinę akimirką jis buvo blokuotas „Šventųjų“ gynėjo G. Van Dijko. Vis dėlto, prancūzas galėjo atlikti perdavimą Z. Ibrahimovičiui, kuriam būtų belikę nukreipti kamuolį į tuščius vartus.

Jau kitos atakos metu po to paties A. Martialio perdavimo baudos aikštelėje atsidūrė L. Shaw, tačiau gynėjas būdamas prie pat galinės linijos atliko sudėtingą perdavimą, kuris buvo nutrauktas. Jei ne sėkmingas gynėjų žaidimas įvarčio tikimybė būtų buvusi labai didelė.

Vėlgi, po labai trumpos atkarpos buvo sukurtas dar vienas šansas. Zlatanas Ibrahimovičius atliko perdavimą A. Martialiui, kuris pasitvarkė kamuolį krūtine ir ruošėsi atlikti smūgi iš arti, tačiau dar kartą paskutinę akimirką įsikišo „Southampton“ gynėjai ir išgelbėjo komandą nuo potencialaus gaisro.

Po šios atakų bangos šeimininkai sumažino tempą ir tai atvėrė galimybių svečiams. Bene aktyviausias „Southampton“ futbolininkas S. Longas turėjo dar vieną galimybę, tačiau jo smūgis galva praskriejo šalia virpsto.

Per likusį laiką vyko gan įdomus futbolas, abi ekipos bandė susikurti progas įvarčiui, tačiau nė vienai iš jų nieko doro nuveikti nebepavyko ir rungtynių teisėjas užfiksavo rungtynių baigtį.

„Manchester United“ 2 – 0 „Southampton“

36‘ [1-0] Z. Ibrahimovic (W. Rooney)

52‘ [2-0] Z. Ibrahimovic (iš 11 m. baudinio)