•
  •

A. Martialis nutiesė „United“ klubui kelią į FA Taurės finalą

2016 m. balandžio 23 d. 18:18

„Wembley“ stadione vykusiame FA Taurės pusfinalyje „Manchester United“ akiai patraukliose ir itin kovingose rungtynėse įveikė Liverpulio „Everton“ klubą rezultatu 2 – 1 ir žengė į turnyro finalą.

Abi ekipos daug laiko žvalgybai neskyrė ir jau pirmosiomis rungtynių minutėmis buvo galima išvysti įvarčių. Romelu Lukaku 6-ąją minutę išėjo vienas prieš Davidą De Gea ir jį apsivarė, tačiau į vartus lėkusį kamuolį galva išmušė Daley Blindas. Po keletos minučių atsaką davė ir „Manchester United“. Wayne‘as Rooney atliko preciziškai tikslų perdavimą Jesse Lingardui, tačiau pastarasis atliko smūgį tiesiai į J. Roblesą ir įvarčio nepelnė.

Dar vieną šansą turėjo minėtasis R. Lukaku, tačiau pirmasis jo lietimas buvo nevykęs ir taip palengvino darbą D. De Gea, kuris susitvarkė su belgo smūgiu.

Po mažiau nei dešimties minučių dar vieną šansą turėjo „United“. Anthony Martialis išvengė nuošalės ir atsidūrė itin palankioje pozicijoje įvarčiui pelnyti, tačiau prancūzas atliko labai stiprų smūgį, kuris praskriejo virš skersinio. Po poros minučių apie save priminė ir Marcusas Rashfordas. Marouane‘as Fellaini laimėjo oro dvikovą ir atmetė kamuolį jaunajam puolėjui, vis dėlto M. Rashfordo smūgis buvo ganėtinai silpnas.

34-ąją minutę švieslentėje degę skaičiai pasikeitė. M. Rashfordas sulaukė A. Martialio paramos ir prancūzas įsiveržęs į „Everton“ baudos aikštelės gilumą atliko perdavimą M. Fellaini, kuris iš kelių metrų atstumo pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir išvedė savo ekipą į priekį.

Nei viena iš ekipų per pirmąjį kėlinį nebesukūrė dėmesio vertų progų ir išėjo ilsėtis.

Antrasis kėlinys prasidėjo „Everton“ futbolininkų dominavimu. Iš pradžių „Irisai“ didžiąją dalį laiko tik kontroliavo kamuolį „United“ aikštės pusėje ir ypatingos progos pasižymėti sukurta nebuvo. Vis dėlto, 57-ąją minutę R. Lukaku gavo idealų šansą išlyginti rezultatą, mat po Timothy Fosu-Mensah pražangos buvo skirtas 11 metrų baudinys. Kaip bebūtų D. De Gea pademonstravo puikią reakciją ir atrėmė belgo smūgį.

Vos po kelių akimirkų tas pats T. Fosu-Mensah dar kartą prasižengė šalia baudos aikštelės. Rossas Barkley gražiai apvedė stovėjusią sienelę, tačiau didelių kėblumų D. De Gea nebuvo sukelta ir ispanas užtikrintai sugavo kamuolį.

„Everton“ ir toliau tęsė savo dominavimą. Po kelių akimirkų savo šansą turėjo buvęs „United“ saugas Tomas Cleverley. Anglas sulaukė itin aštraus perdavimo iš krašto, tačiau buvęs vos kelių metrų atstumu nuo vartų kamuolį pasiuntė virš vartų. 63-iąją minutę dar viena galimybę turėjo R. Lukaku, kuris atliko smūgį galva, tačiau šis tikslo taip pat nepasiekė.

Puikų šansą sutvirtinti savo pozicijas turėjo „United“. A. Martialis dar kartą atliko perdavimą M. Fellaini, kuris nesugebėjo pasiųsti kamuolio iš labai artimo atstumo. Abu jo smūgiai buvo blokuoti, tačiau verta paminėti, jog antrasis blokas buvo akivaizdus Philo Jagielkos žaidimas ranka po kurio turėjo būti skirtas 11 metrų baudinys.

Rungtynių tempas šiek tiek sumažėjo ir „United“ pavyko stabilizuoti žaidimą. Kaip bebūtų tai netruko itin ilgai. „Everton“ vėl įjungė aukštesnę pavarą ir 75-ąją minutę tai davė vaisių, kai po G. Deulofeu atlikto perdavimo kamuolį į savo vartus nukreipė „United“ gynėjas Chrisas Smallingas.

„Irisų“ apetitas augo bevalgant. Jau po keturių minučių tas pats G. Deulofeu atliko dar vieną pavojingą smūgį, kurį atrėmė D. De Gea. Nepraėjus nė minutei po šio epizodo smūgį galva atliko R. Lukaku, tačiau pastarajam tikslumo pritrūko.

82-ąją minutę po „United“ kampinio „Everton“ išėjo į greitą kontrataką, kurios smaigalyje vėl atsidūrė R. Lukaku. Belgo smūgį paskutinę akimirką blokavo M. Fellaini.

Jau po dviejų minučių apie save priminė ir „Raudonieji Velniai“. A. Martialis atliko pavojingą perdavimą iš krašto, o J. Lingardui pritrūko vos akimirkos, jog „uždarytų“ perdavimą ir pelnytų įvartį.

87-ąją minutę aikštėje pasirodęs Anderis Herrera pirmuoju savo prisilietimu atliko puikų perdavimą A. Martialiui, kuris itin technišku smūgiu bandė pasižymėti, tačiau jo smūgis buvo blokuotas.

Kai visiems atrodė, jog rungtynės kelsis į pratęsimą būtent A. Herrera ir A. Martialis tarė savo žodį. Ispanas pirštu galais atliko prancūzui perdavimą, išvedė jį prieš J. Roblesą ir jį nuginklavęs užtikrino „Raudonųjų Velnių“ pergalę.

„Everton“ 1 – 1 „Manchester United“

34‘ [0-1] M. Fellaini (A. Martial)

75‘ [1-1] Ch. Smalling (į savus vartus)

90+3‘ [1-2] A. Martial (A. Herrera)