•
  •

Antrąkart „Saint-Etienne“ patiesęs „Man Utd“ pateko į Europos lygos aštuntfinalį

2017 m. vasario 22 d. 20:56

„Manchester United“ atsakomosiose Europos lygos rungtynėse, išvykoje sužaidė su vietos „Saint – Etienne“ ekipa, kurią įveikė ir antrąjį kartą bei išsprendę formalumus pateko į turnyro aštuntfinalį. Šįkart pergalė buvo pasiekta rezultatu 1 – 0 dėka Henrikho Mkhitaryano įvarčio. Savo tolimesnį varžovą „United“ sužinos vasario 24-ąją, penktadienį, kai UEFA būstinėje, Niono mieste bus ištraukti aštuntfinalio etapo burtai.

Pirmasis kėlinys prasidėjo itin ramiai. Šeimininkai į puolimą ėjo itin vangiai, o ir „United“ futbolininkai ypatingų progų pirmąsias penkiolika minučių nekūrė.

Vis dėlto, pirmąjį žodė tarė būtent svečiai. Juanas Mata atliko perdavimą iš krašto baudos aikštelės link, kur stovėjęs Henrikhas Mkhitaryanas kyštelėjo pirštų galus ir pasiuntė kamuolį į apatinį vartų tinklą, taip galutinai nulemdamas šios serijos baigtį.

Po praleisto įvarčio „Saint – Ettiene“ kiek atkuto ir kontroliavo kamuolį „United“ aikštės pusėje, tačiau sukelti papildomų problemų Sergio Romero nepavyko, o po poros akimirkų jau ir patys prancūzai vos netraukė kamuolio iš savojo vartų tinklo. Tas pats J. Mata atliko dar vieną perdavimą iš kairiojo krašto, kurį išmušti pabandė vienas iš „Saint – Etienne“ gynėjų, tačiau kamuolys atšoko vartų link ir situaciją išgelbėjo tik puikus, vartų sargo, Stephane‘o Rufierr žaidimas.

Svečių nuotaikas kiek apgadino patirta įvarčio autoriaus H. Mkhitaryano trauma. Armėnas buvo pakeistas jau 25-ąją minutę, o vietoje jo aikštėje pasirodė jaunasis talentas Marcusas Rashfordas.

Kėliniui artėjant į pabaigą savo galimybę pasižymėti susikūrė ir Prancūzijos ekipa. Baudos smūgio metu kamuolys buvo pakeltas į baudos aikštelę, kur smūgį galva atliko komandos kapitonas Loicas Perrin, tačiau jo smūgis skriejo tiesiai į S. Romero ir nebuvo pakankamai stiprus, jog sukeltų didesnių rūpesčių argentiniečiui.

Po poros minučių savo laimę pabandė ir „United“ puolėjas Zlatanas Ibrahimovičius. Švedas, pirmose rungtynėse pelnęs tris įvarčius, atliko smūgį iš maždaug 20-ies metrų, tačiau kamuolys praskriejo šalia virpsto bei tikslo nepasiekė.

Tuo įvykiai pirmajame kėlinyje baigėsi ir komandos patraukė į drabužines „Raudoniesiems Velniams“ pirmaujant 1 – 0.

Antrojo kėlinys kaip ir pirmasis prasidėjo gan pasyviai, o bene rimtesnį išpuolį, 58-ąją minutę, sukūrė „United“ saugas Marouane‘as Fellaini, kai atsidūręs baudos aikštelėje pataikė į išorinį vartų tinklą.

63-iąją minutę svečiai liko dešimtyje. Vidurio gynėjas Ericas Bailly vos per trejas minutes gavo dvi geltonas korteles ir buvo priverstas palikti aikštelę.

76-ąją minutę „Manchester United“ galėjo padvigubinti savo pranašumą. Iš aikštės vidurio, Daley Blindo perdavimo sulaukęs, M. Rashfordas atsidūrė vienas prieš šeimininkų vartininką, tačiau atliko ne itin vykusį smūgį ir pataikęs į S. Ruffier koją, savo ekipai uždirbo kampinį.

Per likusį susitikimo laiką nė viena iš ekipų netryško entuziazmu puolant bei ramiai užbaigė rungtynes, o teisėjas paskelbė apie svečių pergalę.

„Saint – Etienne“ 0 – 1 „Manchester United“
(pirmos rungtynės 0 – 3; bendras rezultatas 0 – 4)

17‘ [0-1] H. Mkhitaryan (J. Mata)